Ziraat Bankası Kartı İnternete Açma (SMS-internet)

29 Mayıs 2021
Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma
4268
Views

Ziraat Bankası Kartı İnternete Açma işlemi, Cep telefonu SMS ile, Mobil uygulama ile , telefon ile arayarak ve İnternet bankacılığını arayarak güvenli bir şekilde yapılabilir. Dilerseniz Alışveriş yaptıktan sonra kartı tersi işlemleri yaparak kolayca kapatabilir kartınızı güvene alabilirsiniz.

Ziraat bankası kartına sahip olanlar internet alışverişi için kartlarını açma yani aktif etmek isteyebilirler. Kartlar elimize ulaştıklarında internet alışverişine kapalı oluyor ya da kendimiz kapatabiliyoruz ve ihtiyaç duyduğumuzda da birkaç dakika içinde açılabiliyor. Sizlere en kısa sürede ve en kolay şekilde Ziraat bankası kartını internet alışverişi için açma yani aktif etmek için detaylı bilgi vereceğiz. Kartınızı açmak için kullanabileceğiniz dört yöntem bulunuyor ve yöntemlerin hangisini seçerseniz seçin sonuç olarak kartınız alışverişe açılacaktır.

Bankacılık hizmetleri müşterilerinin gerek ihtiyaçlarını karşılamak gerekse de hayat kalitelerini arttırmak adına birçok alanda hizmet sunarlar. Kredi ve banka kartı olmadan dışarı çıkmak bizler için çok zor. Kampanyaların albenisi, taksit imkanının ay sonunu rahatlatmasını sağlaması ve oturduğumuz yerden alışveriş yapabilme fırsatı sunması gibi avantajlar kart kullanmamızı tetikliyor. Sanal mağazaların sunduğu fırsatlar bizi cezbettiği için internet alışverişini seviyoruz. İşte Ziraat bankası internet alışverişi açma yöntemleri;

Ziraat Bankası Kartı İnternete Açma

  • Müşteri hizmetlerini arayarak açmak
  • SMS göndererek açmak
  • İnternet şubesi yani websitesi üzerinden açmak
  • Son olarak Ziraat mobilden internet alışveriş açma (uygulaması)

Müşteri hizmetlerini Arayarak İnternet Alışverişi Açma

Ziraat Bankası Müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00’ı aramalısınız. Ardından sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Bitmesini bekleyin ya da 2’yi okumasını tamamladıktan sonra 2’yi tuşlayın. Tekrar bir konuşma geçecek bunu bekleyip 0’a basın. Sizden TC kimlik numaranız istenecek bu neden önceden hazırlayın ve tuşlayın. TC kimlik numarasını doğru girdikten sonra kart numarası ve kart şifresini isteyecekler. Kartınızı yanınıza almayı unutmayın. Sonuç olarak müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Müşteri temsilcisi de istediğinizi işlemi birkaç dakika içerisinde yapacaktır.

SMS Göndererek Ziraat Kartı İnternet Alışverişine Açma

Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma işlemleri içinde bir çok kullanıcının düzenli olarak kullandığı yöntem olan SMS yöntemini anlatacağız. Burada dikkat etmeniz gereken husus Gsm operatörü attığınız SMS İçin tarifenize uygun ücretlendirme yapabilir.

Müşteri hizmetlerine bağlanma ile uğraşmak istemiyorsanız bu işlemi SMS göndererek de yapabilirsiniz. Mesajlar kısmına gelip Yeni mesaj yazan yere tıklayın ve EONAY yazdıktan sonra boşluk bırakıp kredi kartınızın son 6 hanesini 4757’e göndermelisiniz.

Bu işlemi SMS ile yapmak için telefon numaranızın kullandığınız banka hesabına kayıtlı olması gerekiyor. Aksi hâlde SMS ile bu işlemi yapamazsınız. Eğer başka numara kayıtlı ise numaranızı güncellemeniz gerekir.

ziraat kart alışverişe açma

İnternet şubesi Kullanarak Alışverişi Açma

Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma işlemi için internet tarayıcınıza Arama motoru kullanmadan (Güvenlik amaçlı) direkt olarak ziraatbank.com.tr/tr adresini girerek bireysel bankacılığı giriş yapın. Solda gördüğünüz menüye tıklayarak önce Kartlarım ardından Kredi kartlarım demelisiniz. İnternet alışverişini açma istediğiniz kartı seçin ve işlem kısıtı butonuna tıklayın. Açılan sayfa E TİCARET bölümündeki işaretin yok olması demek internet alışverişine açma işlemini yaptığınız anlamına gelir.

Ziraat Mobilden İnternet Alışveriş Açma

Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma işlemini en kolay ve hızlı olarak yapacağınız yöntem olarak gördüğümüz için bu yöntemi kullanmanızı öneriyoruz. Alışverişi tamamladıktan sonra kartı tekrar internet alışverişine kapatarak

Ziraat kartını mobilden internet alışverişine açmak için uygulamasını indirmiş olmalısınız. Ardından TC kimlik numarası ya da kart bilgilerinizle giriş yapın. Daha sonra Menü yazan yere tıklayın ve KARTLARIM bölümüne tıklayın. İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartı seçin. Kartın üzerine tıkladıktan sonra açılan üç seçimden biri olan KART AYARLARI yazan yere tıklayın. Daha sonra sizi işlem limiti sayfasına yönlendirir. Açılan ekrandan İŞLEM KISITI BELİRLEME yazan yere tıklayın ve son kısma geçin. İşlem kısıtı bölümünden E TİCARET alışverişini açma ya da kapama işlemlerini yaparsınız. 

ziraat kartı internete açma

Güvenli internet alışverişi için güvenli ödeme seçeneklerine sahip olan firmalardan alışveriş yapmalısınız. Kart bilgilerinizi her firmaya girmemeli ve genel olarak sizden alışveriş yaparken kod isteyen firmaları tercih etmelisiniz. Güvenliğinden emin olmadığınız e ticaret firmalarından alışveriş yapmadan önce arama motorundan site hakkında bilgi toplamalısınız. Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma ve kapama işlemi internet şubesi kullanan kişiler için çok kolay bir şekilde halledebilir.

İnternet Alışverişini Neden Kullanıyoruz?

İnternetten alışveriş yapma işlemini çok sık kullanıyoruz. Bunun için sahip olduğumuz yüzlerce neden var. Bu nedenler arasında en bilindik olanları ise şunlar;

  • Firmalar arasında karşılaştırma yapmak.
  • En uygun fiyatı birkaç tıklama ile bulmak.
  • Yakınlarımıza hediye göndermek.
  • Konforumuzdan ödün vermeden alışveriş yapmak.
  • Zamandan tasarruf etmek.
  • E alışveriş için sunulan fırsatları değerlendirmek.

ziraat kart İnternet alışverişi açma ya da kapamak için en kolay olan SMS’dir. Bunun nedeni arama yaparak dakika kaybederiz. Mobilden işlem yaparken telefon kullanmayı iyi bilmeyen zorlanabilir. İnternet sitesinden yapmak için yine aynı şekilde herkes bilgisayar kullanmayı bilmiyor ve SMS için tekrar belirtmek isteriz ki telefon numaranızın banka hesabınızda kayıtlı olması gerekli. Eğer bir soru ya da öneriniz varsa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Ziraat bankası kartlarını internete ama yöntemleri şunlardır. 1. Telefon ile 2. Ziraat mobil uygulama ile 3. Şubeye bizzat giderek 4. İnternet şubesi ile 5. SMS Gönderimi yaparak
Cep telefonunun mesajlar bölümüne girin. EONAY yazıp bir adet boşluk bırakın ve internete alışverişine açmak istediğiniz kredi kartının yada banka kartının son 6 rakamını yazın. 4757'ye SMS gönderin, Onay SMS ardından kartınız internete açılmış olacaktır.
İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir