Şok Market Çalışma Şartları 2022 (Maaşları ve Saatleri)

24 Nisan 2021
şok market çalışma şartları
5887
Views

Şok market maaşları ve çalışma şartları nasıl olduğunu merak edenler için, Şok market çalışma şartları ve maaşlarını sizler için araştırdık. 2022 yılı Güncel maaş ve çalışma koşullarını bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Şok market çalışma şartları konusunda bilgi arayışı içerisinde olanlar genel olarak şubelerinden birinde çalışmak ve gelir sağlamak istiyordur. Hem okuyup hem de çalışmak isteyenler özellikle pandemi sürecinde ailede bütçe sıkıntısı nedeniyle amaçları katkı sağlamak istemeleridir. Hem boş zaman değerlendirmek, hem bir şeyler ile meşgul hem de sosyal olmak istiyorsanız (mağazaya giren çıkan sayısı bakıldığında sosyal olmamak mümkün değil) elbette Şok çalışma şartları hakkında öncelik olarak bilgi sahibi olmalısınız. 2022 yılında Şok market çalışma şartları arasında değişiklik olmuş mu diye bakmaya gelenler de bu konular hakkında sahip oldukları soruların yanıtlarını alabilecekler.

Şok Market Çalışma şartları 2022

 • 1.5 saat mola süreniz mevcut fakat bu süre içerisinde eğer mağazada tek kaldıysanız ya da o gün yoğunluk varsa süreden biraz kısmanız gerekebilir.
 • 7.5 saat çalışma zorunluğu ile toplam olarak 9 saat Şok şubesinde durmalısınız ve bu saat bazen değişebiliyor. Kasa sayma, ürün yerleştirme ve daha birkaç iş nedeniyle geç çıkmak zorunda kalabilirsiniz.
 • Müdürler tarafından denetlenirsiniz bu denetleme içerisinde ürünler nasıl düzenlenmiş, son kullanma tarihi geçmiş ürün var mı ve müşteri ile ilgilenme konusunda nasıl olduğunuz gibi konulara bakılır.
 • Depoya ürün geldiğinde palet ile taşır ve yerleştirirsiniz. Reyonlardaki ürünler azaldığında ya da bittiğinde depoda yeni kutuları çıkarıp açıp yerleştirirsiniz.
 • Haftada bir izin günü sahibi olursunuz yani 26 gün çalışmanız gerekir.
 • İlk çalışma haftalarında genel olarak kasada durmaz ve diğer çalışanlar tarafından yavaş yavaş öğretilirsiniz.
 • Ürünlerin barkodları yenilenip düzenlenmeli ve indirimli ürünler için kasadaki müşterilere bu konuda bilgi verilmeli (25 tl üzeri alışverişe bu ürünler indirimli diyerek…)
 • Şok çalışma şartları için en önemli konunun müşteri memnuniyeti olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle kasada bekleyen müşteri olmamalı ve ürün yerleştiriyor da olsanız ilk önce kasadan ürünleri geçmelisiniz.

Bizim şu an sahip olduğumuz bilgiler bu kadar ve eğer siz de yorum ya da eleştiri yapmak isterseniz yazı altına ekleyebilirsiniz. Şok çalışma şartları 2021 yılında 2020 yılı ile genel olarak aynı. Pandemi süreci devam ettiği için ve virüsün kolaylıkla sona ermeyeceği bilindiği için daha birkaç yıl böyle sürebilir. Şubeyi erken açmalı ve temizleme gibi işlemleri yaptıktan sonra saati gelince kapıları açarsınız ve aktüel ürün günleri için bir akşam erkenden ürünleri reyonlara yerleştirmeniz gerekir.

Şok Market Maaşları

Ülkemizde mini market sektörünün öncü bir kaç firmasından biri olan şok market; Şok aktüel ürünleri ile oldukça müşteri potansiyeli olan ve dolayısı ile personel ihtiyacı olan bir firmadır. Pandemi şartları ile sanal markete de ağırlık vermeye çalışan firma oldukça personel ihtiyacı duymaktadır. Tabi yoğunluk dolayısı ile şok market çalışma şartları biraz ağırlaşabiliyor.

Şok market maaşları asgari ücret ile başlıyor ve özel günlerde alacağınız primler ile değişebiliyor. Mağaza sorumlusu ya da müdürü gibi konumlara yükselince de elbette artıyor. Bu artış 500 TL ile 1000 TL arasında bir rakam olabiliyor ve bazen daha da fazla bunun net yanıtını verebilmek için şok market çalışanlarına sorma gerekir. Rakamlar konusunda yazılan diğer sitelerin yükseklikleri sizleri yanıltmasın, biz çalışanlara sorarak yazdık ve diğer sitelere göz attığımızda arada uçuk farklar olduğunu gördük.

Unutmadan artık Şok market için eve servis hizmeti veriliyor ve bu hizmeti de çalışanları yapıyor. Genel olarak yakın olan evlerin bu hizmeti kullanıyor olması biraz daha iyi olsa da bazen araç kullanmak gerekebilir bu nedenle şok market araçları ile taşınma hizmeti yapılıyor. Şubenin yoğunluğuna bakarak teslimat işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Müşterinin hangi ürünleri satın aldığına bakıp adetlerine ve kg özelliklerine bakarak poşetleyip yine siz götürüyorsunuz. Müşterileri için iyi bir hizmet olsa da çalışanları için biraz yorucu bir hizmet olabilir.

Sabır ve titiz çalışmak ile üstesinden gelinmeyecek bir iş olmayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle çalışma şartları ilk olarak ağır gelse de zamanla alışabilirsiniz belki de en başından işinizi sevebilirsiniz. Çalışma şartları size uymazsa da deneyip çıkabilirsiniz. Tercih elbette sizin. Para kazanmak, boş zaman geçirmek, farklı kişilerle tanışmak ve bir şeyler öğrenmek için iyi bir başlangıç olabilir ve eğer dilerseniz diğer yazımız olan a101 çalışma şartları konumuza da göz atıp fikir edinebilirsiniz. Her ikisine de başvuru yapıp önce çağıran yere gidebilir böylelikle de beklemezsiniz.

şok marke çalışma şartları

Şok Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şok market şubelerinden birinde çalışmak istiyorsanız iş başvurusu yapmak için arayış içerisinde olabilirsiniz. Şok çalışma şartları hakkında bilgi sunmuşken bir de iş başvurusu konusuna da değinmek istiyoruz. Şok marketin kendi sitesinden başvuru işlemini yapabilirsiniz. Eğer isterseniz part time da çalışabilirsiniz ve Şok part time işçi alımı konusunda diğerlerinden daha yüksek sayılara sahip yani daha fazla kişi alıyor.

Asgari ücret güncellemesi dolayısı ile tam zamanlı maaş ve part time maaş alan kişilerin maaşı değiştiğinden güncel bilgi alınamamıştır. bilgiler güncellendiğinde içerik güncellenecektir.

Şok Part time maaş geliri ise 3000 TL olarak biliyoruz ve 29 saat çalışıp 3 gün izin hakkınızı kullanıyorsunuz. 3000 TL gelir kazanıp 4 gün kazanmak isteyenler iş başvuruları için ŞOK market yazıp kendi sitesine girdikten sonra gerekli olan alanları doldurmalılar.

İşkur üzerinden Şok market çalışanı olursanız eğer ilk üç ay daha az ücret alınır ve kadroya girince de diğerlerinin aldığı haklara sahip olabilirsiniz. İlk üç ay maaşlar Ziraat ve Halkbank olarak devlet bankalarına yatırılır. Bir Yıldız Holding firması olan Şok marketler şuan 8000’e varan şube sayısına sahip ve yaklaşık olarak 30 bin çalışanı var. Siz de onlardan biri olmak istiyorsanız başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Şok market çalışma şartlarını anlattığımız içeriğimizin sonuna geldik, Bu market’de çalışmak ile ilgili daha fazla merak ettiğiniz bir durum varsa konu altından sorabilirsiniz. Ayrıca şok market çalışma şartlarını bilen veya daha güncel bilgilere sahip olan kişiler görüşlerini yorum altından anlatırsa herkes için faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Tüm yorumlar

 • Ben üniversiteye hazırlanıyorum sali çarsamba perşembe cuma dershneye gidiyorum öğleden sonra çalisabilrim
  Cumartesi pazar pazartesi günleri saat hiç fark etmez çok ihtiyacım var ama saatleri uymazsa çalışamam:(

  Nur 11 Kasım 2022 19:33 Yanıtla
 • Merhabalar ben başvurmak istiyorum ama site üzerinden basvurunca ne kadar süre sonra çağrılıyor uz ve süre nasıl işliyor

  Murat 17 Ağustos 2022 18:38 Yanıtla
 • Rica etsem Part time’ların prosedürü hakkında bilgi verirmisiniz çalışma saatleri izin ve maaş tam ne öğrenmek istiyorum ?

  Oktay 3 Haziran 2022 02:09 Yanıtla
 • Telefon kullanım konusunda çok mu katı şok marketler ve 8.30 girip 18.30 da çıkıyor arkadaşım bu doğru mu sizce?

  Hayat 1 Aralık 2021 00:05 Yanıtla
 • Mola Çalışma saatleri içinde sayılmıyor mu ben de şok ta çalışıyorum mola saatimi çalışma saatimin dışında tutyorlw doğru mu bu

  Ben 4 Kasım 2021 14:53 Yanıtla
  • Mola ve yemek saatleri çalışma saatinden sayılmaz.

   KampanyaKolik 5 Kasım 2021 10:27 Yanıtla
   • Ben işkurdan işe başladım hafta da max 45 saat çalışacağımı söylediler vardiya dönmediğimiz için hergün 12.15 le 21.15 arasında çalışıyorum 45 saati aşmıyor mu? teşekkür ederim

    Ben 6 Kasım 2021 01:12 Yanıtla
    • Merhaba 12:15 ile 21:15 arası 9 saat yapar. 9*6 gün çalıştığınız farz edilirse 54 saat yapar. 9 saat’de Yemek ve çay molası gibi zamanlar olması lazım. Ne kadar yemek ve çay molası veriyorsunuz bilmiyorum ama bu duruma göre bir hata yok. Tabi daha uzman bir kişiye sorabilirsiniz.

     KampanyaKolik 6 Kasım 2021 19:00 Yanıtla
 • Merhaba bende şokta çalışıyorum yeni başladım ama kasada oturmak yasak molaya kadar tüm gün ayakatasiniz ayrıca diğer firmarfa bu yok onu geçtim yemek ilk ay verilmiyor yemek kartı ikinci ay çıktığı için ilk ayy kendiniz karsiliyormussunuz ki çok saçma geldiğimden beri yemek ücretini ödüyorum bazen aç kalıyorum bu her personelde de böyleymiş ve yapabilecekleri birşey de yokmuş

  Eda kaya 19 Ekim 2021 11:47 Yanıtla
  • Şok markette çalışma zorluklarını, bu iş yerinde çalışmak isteyenlerin göz önüne alması için anlattığınız için teşekkür ederiz.

   KampanyaKolik 20 Ekim 2021 11:12 Yanıtla
 • Evet , dijital şok kart olarak sistemde tanımlı telefonuna sms olarak kod geliyır ve şuan 290 lira.Poşet hariç herşeyi alabilirsin sadece şokta geçerli.

  Şirin 17 Ekim 2021 18:50 Yanıtla
 • Merhaba,

  Şok marketin vardiya saatleri nasıl? Tam çalışanlar geliş gidiş saatleri nasıl merak ediyorum.

  yunus 14 Eylül 2021 11:33 Yanıtla
  • Market açılış ve kapanış saatlerine göre değişkenlik gösteriyor. Marketlerin hiç birinde tek düze bir çalışma saat yapısı yoktur.

   KampanyaKolik 14 Eylül 2021 18:04 Yanıtla
  • 2 Vardiya market açılış kapanış saatleri bazı şubelerde değişmektedir.Genel olarak 08:45-17:15, 12:15-21:15 tir vardiya sistemi fakat hiçbir zaman 1:30 saat mola kullanamadığın için giriş çıkış saatlerinde oynama olabilir.Fazla çalışmaların yıllık denkleştirilir ancak işten çıkarken seni çalışmış gösterirler bu fazla saatlerin kadar masş olarak verirler.Ki iş kanununda yıllık denkleştirme diye bişey yoktur. O yüzden personel eksik veya ekstra iş varsa mutlaka full çalışırsın (mağazayı açar ve kaparsın).

   Şirin 17 Ekim 2021 18:54 Yanıtla
 • Mrblar ben şok markete part time olarak yeni işe başladım ama 16 : 45 te başlayıp 21 :00 da iş bitiyor haftanın bir günü izin bir günü ful time yapmam gerektiğini söyledilrr aylık 2100 TL maaşla ile.. ama buraya bakınca 29 saat çalışıp 3 gün izin diyorsnz bu konu hakkında bilgi alabilir miyim ?

  Deniz 16 Ağustos 2021 02:34 Yanıtla
  • Merhaba, Yeni işiniz hayırlı olsun, Helalinden bol kazançlar dileriz.

   Hergün yaklaşık 4 saat 25 dakika çalışıyorsunuz haftada 5 gün paydos saatleri düşüldüğünde 4 saat yapar. Haftalık 20 saat yapar. 1 günde tam çalıştığınızı söylüyorsunuz tahminime göre 10 saat yapıyordur. ondanda paydos ve yemek saatlerini düştüğünüzde 9 saat yapar. haftalık 29 saat yapar. mola ve yemek saatlerini lütfen düşün..

   Pandemi dolayısı ile bazı mağazalar (üniversite öğrencileri okula gitmediği için) haftada 3 gün olarak çalışma yaptığını yaptığımız konuşmalardan öğrendik.

   Yasalar gereği tam zamanlı çalışma saati 45 saat olmakla birlikte, part time çalışma zamanları maksimum 29 saatdir. bu saatlerin üzerine çıkmak fazla mesai anlamı taşır. Dafa fazla bilgiyi SGK İlgili telefon numaralarından bilgi edinebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi atmış olduğunuz sözleşmeleri okuduysanız çalışma saatleriniz içinde mola ve yemek saatleri mevcut olduğunu unutmayınız..

   KampanyaKolik 16 Ağustos 2021 14:20 Yanıtla
  • Deniz yeni işin hayırlı olsun yemek kartı falan var mı peki parttime de bilgin var mi

   Ahmet 25 Ağustos 2021 22:05 Yanıtla
   • 3 aylık çalışma dolduktan sonra market alışveriş kartı verildiği söylenmekte fakat bu bilginin doğruluğundan şüphemiz var. Yorumları okuyup da bilen bir kişi varsa cevabını verirse seviniriz.

    KampanyaKolik 30 Ağustos 2021 13:34 Yanıtla
 • Marketler pandemi dolayısı ile en çok kazanan şirketler diyebiliriz. Tabi bu kazanmayı personelin sayesinde oluyor. Gerek sanal marketleri sayesinde gerek sede market içi yoğunlukları ile oldukça yoğun tempo ile çalışıyorlar. Sıfırdan işe geren bir kişi markete alışması gerçekten zor alabilir.

  Artık öyle olmuş ki eleman bulamadıkları için 18-19 Yaşında çelimsiz bayanları dahi işe almaya başladılar. Çünkü elaman sirkülasyonu çok fazla bir çok kişi dayanamıyor bu sadece şok market için değil Tüm marketler aynı şekilde. Çalışma şartları çok zor..

  Zehra 26 Mayıs 2021 08:53 Yanıtla
  • Marketler sosyalleşmeyi ve kendini daha iyi geliştirmek için güzel çalışma yerleridir işi öğrendikten sora herşey çok kolay geliyor..

   Emrullah 21 Ağustos 2021 20:50 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir