Bankada Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme 2022

18 Haziran 2021
Banka Telefon Numarası Değiştirme
22031
Views

Banka telefon numarası değiştirme bazı bankalarda güvenlik amaçlı bazı tedbirler ile yapılabilir. Bankalara kayıtlı Cep telefonu numarası değiştirmek bazen sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Teknolojinin vermiş olduğu nimetler ile Kayıtlı cep telefonu olduğu sürece şubeye gitmeden Para transferi, kredi çekme vb. gibi onlarca önemli işlemi Kayıtlı cep telefonu numarası ile yapıldığından Banka kayıtlı telefon numarası güncellemek güvenlik amaçlı zorlaştırılmaktadır.

Banka cep telefonu numara güncelleme işlemi birkaç basit yöntem ile gerçekleşir. Bu yazımızda banka cep telefonu numara güncelleme nasıl yapılır sorusunu soran sevgili okurlarımız için bu basit yöntemleri detaylı bir şekilde belirteceğiz. Böylece cevaba en hızlı şekilde ulaşıp fazla zaman harcamayacak ya da strese girmeyeceksiniz.

Cep telefonu numaranızda değişiklik yaptıysanız ve bankanın yeni numaranızı kaydedip eskisini silmesini istiyorsanız detaylar için makalemizin derinliklerine inmeniz yeterli olacaktır.

Banka Telefon Numarası Değiştirme

Bankada numara güncelleme işlemi size zor gibi gelebilir. Oysaki bu işlemi dört şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Banka numara değişikliği işlemleri için önemli olan dört yöntem aşağıdadır;

 • Banka şubesine giderek banka cep telefonu numara güncelleme işlemi en hızlı şekilde yapılmasına neden olur.
 • Müşteri hizmetlerini arayarak banka numara güncelleme işlemi yapılabilir. Ancak eski hattınız yani cep telefonu numaranız aktif olmalı.
 • ATM üzerinden yaparak banka numara değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bazı bankalar bu işlemi ATM üzerinden yapılmasına yetki vermeyebilir.
 • Dilekçe vererek banka cep telefonu numara güncelleme nasıl yapılır sorusunun yanıtına kolayca ulaşabilirsiniz. (işlem birkaç gün sürer)
Banka kayıtlı telefon değiştirme

Önemli güvenlik bilgilendirmesi: Eğer bir cep telefonu numarasını önceden kullanmış ve artık kullanmıyorsanız. Bu cep telefonu numarasını bankalara kayıtladıysanız bu durumu kesinlikle bankalara bildirin. Aksi halde T.C. Kimlik numarası gibi bir bilginizi eline geçiren kişi kolaylıkla Şifremi unuttum seçeneği ile banka hesap bilgilerinize giriş yapabilir.

Eğer cep telefonu numarasının değişikliği işlemini bankaya bildirmek ve banka numara güncelleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bunu en hızlı şekilde gerçekleştirmek için banka şubesine gitmelisiniz. Şunu belirtmek isteriz ki şube görevlileri (eğer sürekli çalışmış olduğunuz şube değilse) kendi banka şubenize gidip işleminizi o şekilde gerçekleştirmeniz gerekir derlerse, onlara belirtmeniz gereken birkaç detay var.

Bunlar arasında en önemlisi de müşteri hizmetlerini arayıp her şubeden bu işlemi gerçekleştirebileceğinizi söylemiş olmalarıdır. Yani şube görevlisine bu cümleyi iletmelisiniz. Böylece işleminize devam edip gerçekleştirmeye çalışacaklardır.

Müşteri hizmetlerini arayarak cep telefonu numara değiştirme

Banka numara güncelleme işlemleri arasında müşteri hizmetlerini aramak ikinci sırada yer alır. Maalesef eski numaranız aktif değilse müşteri hizmetleri size yardım etmeyebilir. Bunun için,

 • Müşteri hizmetlerinde yeni numaranızın kayıtlı olması ya da
 • Eski numaranızın aktif olması gerekir.

Banka telefon numarası değiştirme işlemi yaparken çalışmış olduğunuz bankaya birden fazla cep telefonu numarası verdiyseniz ve bir diğerini kullanacaksanız işinizi çok kısa sürede gerçekleştirecektir. Ne yazık ki bu hizmet her banka tarafından verilmiyor. Bu nedenle kendi bankanızın bu hizmeti verip vermediğini bu şekilde öğrenebilirsiniz. Eski numaranız hâlâ kullanılıyor ise işleminiz bir dakika içinde çözülecektir. Bu nedenle eski hattınızı cep telefonuna takıp size gönderilecek kodu müşteri hizmetlerine belirtmeniz gerekir.

Bu nedenle iki telefona ihtiyacınız olacak. Bir başkasının telefonunda müşteri hizmetlerini ararsanız da kimlik bilgileriniz isteneceğinden kimliğinizi yanınıza almalısınız. Müşteri hizmetlerine kısa sürede bağlanmak için sesli yanıt sistemini etkili şekilde kullanmalısınız. Ancak yeni numara kayıtlı olmadığından müşteri hizmetlerine bağlanmak çok hızlı olmayabilir.

Banka telefon numarası değiştirme yaparken Eğer şube olmadan hizmet sunan bir banka ile çalışıyorsanız ki bu banka Enpara oluyor, bu bankasının şubesi olmadığı için en para müşteri hizmetlerini aramalısınız. Müşteri temsilcisi size bankaya kayıtlı olan mailden ulaşıp örnek bir talimat iletecektir. Siz de bu talimatı yazıcıdan çıkartıp ya da bir kağıda yazıp imzaladıktan sonra kimlik fotokopisi de ekleyin ve Fax ya da mail olarak müşteri hizmetlerine gönderin. Enpara için yapılacak başka bir yöntem yok gibi gözüküyor.

Atm üzerinden numara güncelleme nasıl yapılır?

Banka numara güncelleme işlemi Atm üzerinden de olur diye belirtmiştik. Bu nedenle bir ATM’ye gidip kullandığınız banka ya da kredi kartını yerleştirip ardından şifrenizi girip giriş yapın. İletişim bilgileri yazan yere tıklayın. Ardından numara güncelleme yazan yere tıklayıp yeni numaranızı ekleyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin bazı bankalar için banka numara güncelleme işlemini yapamayacaklarını belirtmiştik. Aynı şekilde bazı bankalar ATM üzerinden bu işlemi yapmanıza izin vermeyebilir. Bu nedenle şubeye gitmelisiniz.

Banka numara güncelleme için dilekçe vermek

Banka Telefon Numarası Değiştirme dilekçe ile de çözümleyebilirsiniz. Dilekçe vererek de banka numara güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için maalesef şubeye gidip form alıp doldurmanız gerekir. Yani şubeye zaten gittiyseniz de işlemi orada gerçekleştirebilirsiniz. Ancak;

 • Banka çok yoğun ve sizin zamanınınız yoksa
 • Başka bir şube olduğu için işleminizi yapmadılarsa dilekçe formu size gerekebilir.

Örnek olarak şu şekilde başlamalısınız. Kuveyttürk Banka’sına ya da şube de belirtebilirsiniz. Bunun için de Kuveyttürk Ümraniye Şubesine diye yazmalısınız.

Ardından sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaramı yeni bir numara ile değiştirmek istediğimi bildirmek istiyorum. Kayıtlı ve eski olan numara 05*********   ve yeni olup kayıt etmenizi istediğim numaram 05*****’dir. 

Son olarak sağ alt köye tarih, saat yazın ve imza atın. İsterseniz dilekçe görüntüsünü email olarak gönderin isterseniz de banka içindeyken dilekçeyi yazıp görevliye verin ve çıkın.

Bankalar için Cep telefonu numarası önemlidir!

Banka telefon numarası değiştirme işlemi yaparken zorluk çekiyor, hatta bazen banka sizi şubeye davet ediyorsa lütfen bu durumu fazla yadırgamayınız. Bankalara kayıtlı olan cep telefonları ile oldukça önemli işlemler yapılabilir. Sizin dışınızda bir kişi sanki siz işlemi yapıyormuş gibi bankaya kayıtlı cep telefon numaranızı kolayca değiştirebiliyor olursa banka hesabını sanki kendi hesabıymış gibi kolaylıkla kullanabilir. Kayıtlı telefon numarası değiştirirken, Bu güvenlik önlemleri içinde alınması gereken zaruri bir durum haline gelmiştir.

Telefon numarası ile yaşanan problemler nedeniyle banka telefon numarası değiştirme işlemi yapmak zorunda kalabiliyoruz. Bu sıkıcı bir işlem de olsa yeni numara ile bankanın bize sunduğu ayrıcalıklardan yararlanamıyoruz. Cep telefonu numarası bankacılık işlemleri için oldukça önemlidir. Bu numara olmadan başka bir telefon kullanarak sizin bilgilerinize ulaşamazlar. Bu nedenle eski numaranızın içinde bilgi bırakmayın ve yeni numaranın kayıt olduğundan emin olun.

İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Tüm yorumlar

 • Her konuda bizlere çok güzel bir muhabbet ile bizlere yardımcı olunuyor ama telefon değişiklığı neden mobil uygulama üzerinden yapılmıyor

  Mehmet 23 Eylül 2023 06:38 Yanıtla
 • Bankada telefon numaramı değiştirdim bankasının telefonuyla hattı taraması normal mi yoksa fişleme mi! Vakıfbank bankanın ismi. İşkillendim açıkçası, bunu yapmanızın nedeni ne dedim bankacıya tarayıcımız yok telefonla taratıyoruz dedi.

  Roberto 14 Eylül 2023 10:51 Yanıtla
 • Telefondan numara güncele

  Seyit Ali 28 Ekim 2021 23:15 Yanıtla
 • Telefon. Numaram deistirmek istiyorum nasl yapacam ben turkede yasamiyorum

  Arman Can Tosun 5 Ekim 2021 21:10 Yanıtla
  • Türkiye’de yaşamıyorsanız durum biraz zor. Size önerilerimiz şöyle olacaktır.
   1. Öncelikle bankaya durumu izah edip bürokrasiyi aşmaya çalışmanız (Genillikle kabul görmez)
   2. Bulunduğunuz ülkede şubesi varsa işlem yapmak.
   3. Banka şubesine (Sadece kendi şubenize yazılı posta yollamak ) buda zor ihtimal ama deneyebilirsiniz.
   4. Türkiye’de tanıdığınız bir kişiye Banka telefon numarası değişikliği konusunda vekalet vermek (Konsolosluktan verebilirsiniz) Garanti yöntem.. Vekaleten tanıdığınız sizin adınıza işlem yapar..

   KampanyaKolik 6 Ekim 2021 10:55 Yanıtla
  • Tefon numarmı deyişdirmek istiyorum çünkü numaramı artık ben kullanmıyorum

   Günnur köse 13 Mart 2022 07:12 Yanıtla
  • Telefon Nomaram deistermek istiyorim

   Bahadir 3 Mayıs 2022 20:06 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir