Migros Çalışma Şartları 2021

17 Nisan 2021
migros çalışma şartları 2021
4422
Views

Migros çalışma şartlarını merak edenler ve bu konuda bilgi almak isteyenler için; Türkiye’de perakende mağazacılık konusunda ilkler içinde yer alan MİGROS marketin çalışma koşullarını inceledik.

Migros çalışma şartları konusunda araştırma yapan sevgili okurlarımız için tüm soruları yanıtlamak ve detaylı bilgi sunmak için buradayız. Part time ve full time olmak üzere iki çeşit çalışma sistemi üzerine oluşturulan düzen nasıl işliyor, saat kaçta girilip kaçta çıkılıyor ve çalışanların görevleri neler gibi çok fazla sorulan soruları cevaplayarak hemen başlayalım.

Türkiye’de büyük sayıda işveren firmalardan biri olan Migros’da çalışıp gelir sağlamak, sosyalleşmek, bir şeyler öğrenmek ya da hem okuyup hem çalışmak amacıyla Migros çalışma şartları çok fazla aranıyor. Öncelik olarak Migros mağazalarının bölümü fazla olduğu için yer alabileceğiniz pozisyonları belirtmek isteriz.

Marketlerde çalışmak, oldukça zor ve market çalışma şartları genellikle ağırdır. Marketler içinde koşulları en iyi firmalardan biri de Migros olmakla birlikte bir çok kişi Migrosta çalışmak istemekte veya migros çalışma şartlarını merak etmektedir.

migros maaşları ne kadar 2021

Migros Çalışma alanları

 1. İdari Birimler
 2. Sezonluk mağaza personeli
 3. Manav personeli
 4. Şarküteri personeli
 5. Mağaza yönetici adayı
 6. Planlama uzmanı
 7. Mağaza Yönetimi
 8. Bölge müdürü
 9. Mağaza müdürü
 10. Mağaza müdür yardımcısı
 11. Mağaza Çalışanı
 12. Kasiyer
 13. Tezgahtar
 14. Danışma
 15. Kasap
 16. Satış elemanı
 17. Sanal market elemanı
 18. Reyon görevlisi
 19. Tüm bölümler için Part time personel

Bunlar dışında birkaç iş daha olabilir biz aklımıza gelenleri bildirmek istedik ve siz kendinize uyun olan bölüm için Migros kariyer yazıp iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Kariyer ve Migros internet sitelerine girmek iş başvuru için ilk adım olacaktır.

Migros Çalışma Saatleri

Migros çalışma şartları ve saatleri tabii ki pandemi dolayısı ile değişiklik gösterebilir. Bilindiği üzere Pandemi nedeniyle her işyerinin çalışma saati farklı olabiliyor ve getirilen yeni kurallar ile tekrar ve tekrar değişebiliyor. Fakat idari bilimler için çalışma saatleri sabah 8 ve akşam 5. Diğer mağaza çalışanları ise sabah 9 ve akşam 6 yani 09.00 – 18.00 bu durum AVM içerisindeki mağazalar içinde değişkenlik gösterebiliyor bunun nedeni avm’lerin daha geç kapanması ve özel günlerde saat değişimi yapılması. İş başvurusu yaparak ya da bir Migros çalışanına danışarak bu konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu çalışma saatlerine ek olarak part time çalışanlar mağaza müdür veya yardımcılarının belirlediği genellikle (Pandemi öncesi 18:00-22:00 Pandemi sonrası günlük 4 saat haftalık 30 aylık 120 saat çalışma yapmaktadır.

Migros Çalışma Şartları Nelerdir?

Migros çalışma şartlarını mağazalarda çalışan personeller bilgi alarak aşağıdaki gibi olduğunu öğrendik;

 • Haftada bir gün izin hakkınız var.
 • 2 vardıya bulunuyor ve biri akşam diğeri öğlen çıkıyor işyerinden. Bu part time çalışanları içinde aynı şekilde geçerli oluyor.
 • Günlük 8 saat çalışma şartı bulunuyor.
 • Eğer Migros’da bir yıl çalışma süresine sahip olduysanız 14+2 olarak 16 gün izin hakkınız bulunuyor.
 • Daha önce de çalışma saatleri için belirtmiş olduğumuz gibi pandemi nedeniyle iş bölümü de değişkenlik gösterebilir. Özellikle sanal market elemanı olarak çok fazla kişiye ihtiyaç duyabiliyorlar. Eve servis çekmek ya da siparişleri hazırlamak için sürekli eleman arıyor ve alıyorlar. Bu iş için belirtilen ürünleri saatinde ve zamanında hazırlayıp taşıyıcı kişiye aktarmak gibi görev veriliyor.
 • Diğer marketler gibi hem kasaya bakıp hem de ürün yerleştirmesi ya da temizlik gibi işlerle uğraşmıyorsunuz çünkü personel sayısı fazla ve herkes kendi görevini icra ediyor. Kasa sürekli gelen müşteri olduğu için asla boş kalmıyor fakat oturarak iş yapıyor ve ücret, indirim ve kampanya gibi konularda bilgi sunuyorsunuz.
 • Migros çalışanları için servis hizmeti de sunuyor ve eğer saatler uyarsa bu konu büyük bir yarar sağlıyor.
 • Reyon görevlisi iseniz de gelen ürünleri depoya aktarıyor ve bitenleri de depodan çıkarıp düzenliyorsunuz. Raflar düzgün olmalı ve eğer size bir müşteri soru sorarsa da yardımcı oluyorsunuz.

Migros çalışma şartları konumuzu okurken maaş konusuna giriş yapmazsak olmaz. Sevgili okurlarımız elbette Migros maaşları konusunda da bilgi sahibi olmak istiyordur. Asgari ücret ile başlıyor ve altı bin TL’ye kadar çıkabiliyor diye biliyoruz. Part time elbette en az maaş getirisi olan iş ama herkesten daha az çalışıyorsunuz. Genellikle okuyanlar part time çalışmayı tercih ediyorlar.

Migros İş Başvurusu Yapıp Kariyer Sahibi Nasıl Olunur?

Migros’da düzenli olarak çalışıp kariyer yapmak gerçekten çok kolay. Bunun için birkaç yıl yeterli olacaktır. İşi daha iyi öğrenip yönetim gücüne sahip olduğunuzda bir üst düzey için başvuru yapabilir ya da yüksek kişiler tarafından direk görev atlayabilirsiniz. İş başvurusu yapmak için daha önce belirttiğimiz gibi Migros ya da Kariyer internet sitesine girip size uygun olan bölüme girip nereye ve hangi bölüme personel ihtiyacı var diye bakabilirsiniz.

Migros harici diğer marketlerde ki çalışma koşullarını merak ediyorsanız, sitemiz içi arama yaparak örn; ” A101 çalışma şartları ” diğer marketlerin çalışma şartlarını araştırıp yazdığımız içeriğimizi bulabilirsiniz.

İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir