A101 Çalışma Şartları (Maaşları ve Saatleri) 2021

16 Nisan 2021
2021 a101 çalışma şartları
5594
Views

Türkiye Geneli Marketler zinciri olan A101’de personel A101 Çalışma şartları nedir? Parttime çalıma ve Tam zamanlı çalışma koşulları maaşı hakkında detaylı bilgi bu makalede.

A101 çalışma şartları arayışında olanlar çalışma koşullarını öğrenip başvuru yapmak isteyebilirler. Şube sayısı olarak başı çeken bir firma olması nedeniyle çalışan kişi sayısı da oldukça fazla ki bu şubelerin sayısı her geçen gün artıyor. A101 ve Bim gibi marketler zincirleri part time ve full time çalışma şartları sunduğu için hem okuyup hem de para kazanma fırsatı tanıyabiliyor. Boş durmayıp para birikimi yapmak, bir şeyler öğrenmek, boş zamanı değerlendirmek ve daha birçok amaçla A101’de çalışmak isteyebilir bu nedenle çalışma şartları konusunda bilgi sahibi olmaya çalışabilirsiniz. Bu yazımızda tüm detaylı bilgiyi vermeye çalışırken bir yandan A101 çalışma saatleri ve maaş bilgilerini de ele alacağız.

A101 Çalışma şartları

Rakiplerine nazaran kuruluş zamanı sonra olmasına rağmen yaklaşık 10 bin mağaza ile Her hafta düzenlediği A101 aktüel katalog kampanyaları ile oldukça tutulmuştur. 101 adet şube açtığı için marketin adını A101 koyan firma sahibi bugüne dek binlerce kişiye iş imkanı sundu ve sunmaya da devam ediyor. Siz de bu kişilerden biri olmak istiyorsanız sizlere sahip olduğunuz hakları ve A101 de çalışma şartlarını listelemek istiyoruz.

 • A101 şubesi çalışanları haftada bir gün izne sahip oluyor yani altı gün çalışıyorsunuz ve ayda 26 gün oluyor.
 • İzin günü çok fazla değişiklik gösterebiliyor. Bir gün pazartesi diğer gün Çarşamba olabilir bu nedenle birilerine söz vermeden önce düşünmeniz gerekebiliyor.
 • A101 maaşı belirtilen günde ve tam zamanında hesabınıza yatıyor.
 • Sabah çalışan ve öğlen çalışan olmak üzere iki vardiyadan birinde çalışıyorsunuz.
 • Günde dokuz saat çalışmak zorundasınız ve daha önce belirttiğimiz gibi sabahçı ya da öğlenci olabilirsiniz.
 • Pandemi nedeniyle çalışma şartları ve koşulları değişebiliyor bu nedenle bir A101 çalışanından bu konuda yardım alabilirsiniz. Böylelikle daha net bilgiye ulaşırsınız.
 • A101 İŞ başvuru formunu doldurarak ya da bize ulaşın diye belirtilen numarayı arayarak da daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • A101 part time çalışma konusunda eleman alıp almadığı hakkında şu an da çok bilgimiz yok (Pandemi dolayısı ile normal şartlarda part time personel alınıyor ) fakat çalışmaya girdiğiniz süre içerisinde deneniyorsunuz ki bu hemen kasaya geçmeyip ürünleri düzeltme, yerleştirme ve temizlik gibi konulara bakacağınız anlamına geliyor. Zamanla kasaya geçip kesin çalışanı olabiliyorsunuz.
a101 part time maaşları

A101 Maaş Ne Kadar? 2021

A101 çalışma şartları konusuna gelindiyse tabi ki en çok merak edilen konulardan biri de maaşlar olacaktır. Bir yerde işe başlamadan önce ilk bakılan detaylardan biri elbet o şirketin size sunacağı maaştır. Ve A101 2021 yılı maaşı asgari ücretten başlayıp 3200 TL’ye varabildiğini biliyoruz. Yine diğer merak edilen konu ise A101 Part time çalışanlar ne kadar aldığıdır. A101 part time çalışan kişiler 2021 yılında haftalık 30 saat 1800-2000TL Net maaş ile ortalama olarak çalışmaktadır.

Bu hangi personeli olarak çalıştığınıza bağlı. Genel olarak çok kısa süre için çalışıp çıkmayı düşünenler çok yüksek bir maaş beklememeli fakat bir şubede birkaç yıl kalanlar oranın müdürü ya da yardımcısı konumuna geçtiği için en yüksek maaşı alanlardan oluyorlar. A101 için en yüksek verilen maaşı şu an bilemiyoruz fakat sizler bir yakınınız çalışıyorsa ondan ya da bir personeline sorup öğrenebilirsiniz.

Pandemi nedeniyle A101 çalışma saatleri 09.00- 18.30 ve 12.00-21.00 oluyor. Çalışanlardan duyduğumuz kadarıyla da mağaza sorumlusu bulunan saatlerde çalışmak biraz daha zor olabiliyor ki bu saatler genel olarak sabah saatlerine denk geliyor. Sabır ve titizlikle herkesin bu işi yapabileceğini düşünüyoruz.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101 şubelerinden birinde kesin olarak çalışmayı düşünüyorsanız mutlaka eve yakın olan bir şubede çalışmaya başlarsınız ki bu artı yönlerinden biridir. Bu nedenle yol parası vermek zorunda kalmayacaksınız. A101 başvurusu yapmak çok kolay bunun için A101 sitesine girip kariyer yazan yere tıklayın ve gerekli bilgileri doldurun.

Sonuç olarak bu işlemleri yapıp birkaç ay çalışıp çalışamayacağınıza karar verebilirsiniz ve birkaç ay denenmiş olan bir macera yaşamış olursunuz. Eğer severek işi yapar ve devam etmek isterseniz de çıkmayıp mağaza sorumlusu ya da yöneticisi konumuna gelebilirsiniz ki bu çok uzun yıllar sonra olmuyor bir iki yıl yetebiliyor.

A101 Çalışma Koşulları

A101 çalışma şartları konusunda danıştığımız bir mağaza personelinden dinlediğimiz kadarıyla mağaza açılışında yapılan işlemleri ve çıkışa kadar yapılması gerekenleri liste halinde yazmak istiyoruz ki bu şubeden şubeye değişebilir.

 1. Öncelik olarak şube açılır ve paspas yapılıp camlar temizlenir. Ardından sigara kutularını taşırsınız.
 2. Ekmek, süt ve bunun gibi son kullanma tarihi olan ürünleri kontrol edersiniz.
 3. Rafları düzenler ve manav bölümünü temizlersiniz.
 4. Bunları yaparken de elbet kasadaki müşterileri unutmadan işlerinize devam edersiniz ki ilk işe girdiğinizde sizi direk kasaya almaz diğer işleri öğretirler.
 5. Kamyon ile gelen ürünleri indirme, depoya götürme ve ürün bitince de depodan çıkarıp yerlerine yerleştirme işi ile ilgilenirsiniz. Perşembe günü için Çarşamba akşamından hazırlık yapıp aktüel ürünleri düzenlersiniz. Bizim duyduklarımız bu kadar eğer siz A101’e başvurup çalışmaya başladıysanız yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

A101 Çalışma şartları ile ilgili konu hakkında daha fazlasını merak ediyorsanız, yorum bölümünden sorunuzu sorabilirsiniz. Yine bu mağazalarda çalışan kişilerseniz kişileri aydınlatmak adına A101 çalışma koşulları hakkında görüşlerinizi sunabilirsiniz.

2021 yılı için tam zamanlı çalışanlar 3200TL Part time çalışanlar haftalık 30 saat 1800-2000TL Arasında maaş almaktadır.
Çalışma saatleri mağazaların açılış saatlerine göre ayarlanmaktadır. Pandemi dolayısı ile mağazalar 09:00 - 20:00 - Hafta sonu 10:00 - 17:00 saatleri arasında çalışma yapılmaktadır.
Pandemi öncesinde part time elaman alışları vardı. Öğrencilerin kendi memleketlerine gitmesi ve değişen şartlar sonucunda part time elamanlar genellikle tam zamanlıya döndü. A101 geçmişte Part time elaman alıyordu.
İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Tüm yorumlar

 • Ben 16 yaşındayım aöl okuyorum yani çoğu günüm boş a101 veya bu tür zincir marketlere beni alirlarmi

  Cemre çolak 4 Ocak 2022 15:45 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir