Axess Chip Para Nerede Kullanılır 2022

5 Ekim 2021
Axess chip para nerede kullanılır
4585
Views

Akbank Axess kart sahibisiniz ve kazandığınız Axess chip para nerede kullanılır, Nerede geçerli gibi birçok soru ile karşılaşıyoruz. Ancak 2022 yılında chip para geçen yerleri güncel şekilde bulamıyoruz. Bu nedenle bugünkü yazımızda bu konuyu ele aldık ve 2022 yılında Axess chip para nerelerde kullanılır ve geçen yerler neresidir, sorularını sizler için yanıtlıyoruz.

Chip para Axess kart sahiplerinin katıldığı kampanyalar ve yaptığı alışverişler üzerinden kazandığı promosyon puanlardır. Anlaşmalı işyerlerinde kredi kartı borçlanması olmadan alışverişlerde kullanılabilir.

Chip para nedir ve nasıl kazanılır?

Axess kartı belirttiğimiz gibi Akbank bankasına aittir. 70 yıldır bankacılık sektöründe hizmet vermeye devam eden Akbank, kendi müşterilerine ayrıcalıklarını belli etmek için çok fazla kampanya düzenliyor. Bu kampanyalara katılanlar da chip para kazanıyorlar.

Ayrıca belirtmek isteriz ki bazen chip para kazanmak için sadece kartı kullanıp alışveriş yapmakta yeterli olabiliyor. Yani, harcadıkça kazanıyorsunuz. Ancak bu chip paralar her yerde geçerli olmayabiliyor. Bu yüzden onları harcamadan önce nerede geçerli olduklarını öğrenmemiz gerekiyor.

Axess chip para geçen yerler

Axess chip para bir çok kurum ve kuruluşta geçerlidir. Aşağıda en çok kullanım yapabileceğiniz yerleri listeliyoruz. Unutmayınız, kurumlar dönem dönem anlaşmalarını bitirdiği için chip para kullanımı yapamayabilirsiniz. Güncel olan listeyi paylaşıyor olmuş olsak da kurumlar anlaşmalarını bitirdiği zaman chip para harcamanızı yapamayabilirsiniz.

Hangi marketlerde chip para ile alışveriş yapılabilir?

Axess ile anlaşmalı olan her yerde chip para kullanmak mümkün. Chip para geçerli olan siteler, marketler, akaryakıt istasyonları ve daha birçok kategoride yer bulmak mümkün. Hangi marketlerde geçerli olduğu konusunda sizlere firma isimlerini belirtmek isteriz.

MigrosHappy MarketŞok Market
CarrefoursaKipaKiler

Axess chip para geçen internet siteleri 2021

N11HepsiburadaGitti Gidiyor
Yemek sepetiDr.com.tr

Chip para geçen Akaryakıt istasyonları

Petrol ofisiShelOpet
TotalAytemizSunpet
AygazBPLukoil

Akbank Sabancı holdinge ait olduğu için en çok chip para kazandıran market yine Sabancı holdinge ait olan CarrefourSA’dır. Eğer alışveriş yaparak en fazla chip parayı nasıl kazanırım diye düşünüyorsanız Axess pos makinelerinin bulunduğu yerlerden alışveriş yapmalısınız.

Chip para nasıl öğrenilir?

Axess chip para nerede kullanılır sorusunun cevabını bulduktan sonra tek yapmanız gereken ne kadar chip paranız olduğudur.. Kredi kartınızı sürekli kullanıyor ancak ne kadar chip paraya sahip olduğunuzu bilmiyorsanız, kart ekstrenize bakabilirsiniz. Bununla birlikte SMS ile de öğrenmek mümkün. KARTBILGI Yazarak kartınızın son 4 hanesini 4425’e göndermeniz yeterli. Son olarak telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak biriken chip paranızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için de 444 25 25 numarasını aramanız gerekir.

Ayrıca Akbank mobil kullanıyorsanız, kart detaylarına girerek ne kadar chip para hakkınız olduğunu veya ne kadar chip para kullandığınızın detaylarını kolaylıkla görebilirsiniz.

Axess chip para nasıl kullanılır?

Chip paraların nerede kullanıldığını öğrendikten sonra nasıl kullanılacağını da göz atarak keyifle harcayabilirsiniz. Chip para harcamak için eğer internet sitelerinden alışveriş yapacaksanız, öncelikle sepete ihtiyacınız olan ürünleri atmalısınız. Ardından ödeme yapmadan önce altta yazan “banka puanı sorgula” kısmına tıklamalısınız. Bunun gibi bir yazı yoksa chip para kullanımına izin vermiyor, olabilir. Puanınızı sorguladıktan sonra dilediğinizce harcayabilirsiniz.

Para puan geçe yerler için tıklayınız. Chip para kampanyaları, bankaların yaptığı kampanyalar, çekilişler ve daha fazlası için sitemizi günlük ziyaret edebilirsiniz.

Axess chip para kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Bazı internet siteleri chip para kullanımında sepetin tamamını yalnız chip para ile ödemenizi isteyebilir. Bu nedenle sepet tutarınıza dikkat etmeniz gerekir.

Chip paraların artık sınırlı kullanımı yok. Yani, belirli bir tarih sonrasında silinmiyorlar. Bu nedenle dilediğiniz zaman kullanmakta özgürsünüz.

1Chip para kaç TL Eder?

Yaptığınız alışverişlerden kazandığınız chip puanları marketler, internet siteleri, pazar yerleri ve bir çok anlaşmalı kuruluşta kullanabilirsiniz. Unutmayın kazandığınız chip puanların bir geçerlilik süresi vardır. Bazı kampanyalarda 15-20 gün gibi kısa sürede harcama yapabiliyorken rutin kazanılan chip puanlar genellikle her yılın aralık ayında silinmektedir. Bu sebeple zorluklarla kazandığınız chip puanları sildirmemek için bir an önce kullanmanızı öneririz.

Ayrıca 1 chip para 1 Türk lirasına eşittir her chip puanı aksi belirtilmedikçe 1 TL Gibi harcayabilirsiniz.

Axess chip para nerede kullanılır? sorusunun cevabını verirken aynı zamanda chip paralar hakkında önemli gördüğümüz bir kaç noktayı yazdığımız yazımızın sonuna geldik. Konu ile ilgili soru veya bildiriminiz varsa konu altından yorum atarak sormaktan çekinmeyiniz.

İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Tüm yorumlar

  • Merhaba, Trendyol yemekten alışveriş yaparken chip para puanlarımı kullanabiliyormuyum? Kullanabilirsem nasıl kullanabilirim?

    Şenol 12 Kasım 2021 17:50 Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir