Maxi Puan Kullanma: MaxiPuan Geçen Yerler 2022

24 Mayıs 2021
Maxipuan Kullanma
4247
Views

Maxikart kullanarak kazandığınız Maxi Puanları Harcayabileceğiniz Giyim, market ve E ticaret siteleri. Maxi Puan Kullanma tarihi ne zaman gibi soruların cevabını bu makalede bulacaksınız.

Maxi puan kelimesini yeni duyduysanız Türkiye İş Bankasının kartı olan Maximum kart sahibi oldunuz demektir. Sevgili okurlarımızdan bazıları da Maximum karta çok önceden sahip olup Maxi puan hakkında bilgi sahibi olmayabilir bu nedenle Maxi puan nedir ve Maxi puan kullanma hakkında sahip olduğunuz soruları yanıtlamaya çalışacağım. Bankaların müşterileri aralarında olan ilişkiyi güçlendirmek, rakip firmalardan üstün olmak ve kendi çıkarlarını arttırmak gibi nedenler ile hazırladığı kampanyalar karşımıza çok fazla çıkabiliyor. Bunun nedenleri arasında;

  • Rakip banka sayısının fazla olması
  • Potansiyel müşterilere ulaşabilmeyi amaçlaması.
  • Müşterilerin daha fazla kredi kartlarını kullanmayı sağlaması.
  • Müşterileri ile aralarında olan ilişkiyi güçlendirmeyi hedeflemesi yer alıyor. Bu nedenler dışında elbet daha birçok şey aklınıza gelebilir.

Amaç ya da neden ne olursa olsun banka müşterileri olarak bizler de kendi çıkarlarımızı düşünüp daha fazla nasıl kâr edebilir ya da kampanyalarından nasıl kazanım sağlayabiliriz diye düşünürüz. Maxi puan da bu kampanyalar arasında yer alıyor.

Maxi Puan Nedir?

Maximum kredi kartınızı kullanıp harcamalar yaptığınız an itibari ile bir yandan da kazanmaya başlarsınız, para yerine geçen puanlar hesabınızda harcamalarınızın hızı ve büyüklüğüne bağlı olarak birikirler ve bu puanlara da Maxi puan denir. Her bankanın kendine özel kartları ve kredi kartları bununla birlikte kartlarınızı kullanırken mutlu olmanız için kazandığınız puanlar var. Daha fazla Maxi puan kazanmak için ne yapmalıyız?

  1. Maximum üyesi olan kuruluşlardan harcama yaparsanız 100 TL için 1 TL değerinde Maxi puan kazanırsınız.
  2. Maximum üyesi olmayan kuruluşlardan yaptığınız harcamalardan 100 TL için 1 KR Maxi puan kazanırsınız.

1 Maxi puan 1 TL demektir. Dilerseniz biriktirir dilerseniz de Maximum üye kuruluşlarından harcayabilirsiniz.

Maxi Puan Kullanma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kazandığınız MaxiPuanları kullanma zamanı geldiğini düşündüğünüz zaman öncelik olarak ne kadar sahip olduğunuzu sorgulamalısınız. Bu işlemi birkaç şekilde yapabilirsiniz.

  1. Maximum mobil uygulamasından giriş yapıp kredi kartlarınıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  2. İnternet şubesine giriş yapıp öğrenebilirsiniz.
  3. Maximum üye kuruluşlarından birinde alışveriş yaparken ödeme kısmına geçip kart bilgilerini girdikten sonra alt kısımda yazan banka puanı sorgula yazan yere tıklayarak da sahip olduğunuz Maxi puanların ne olduğuna bakabilirsiniz.
  4. Müşteri hizmetlerinden de öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında kullanılan Maximum kart ile yaptığınız harcamanın karşılığını bulmak için harcama Türk lirasına dönüştürülür ve hesaplanarak kartınıza puan eklenir. Maxi puan kullanma işlemi için hangi firmalarda puanların kullanılabileceğini bilmeniz gerekir. Her bankanın anlaşmalı olduğu firmalar vardır ve bu nedenle her yerde puan kullanma işlemi yapılamıyor.

maxipuan kullanma

Aşağıda bulunan listede yer alan Maxipuan kullanılan alışveriş siteleri sizler için yazıldı ve bu sitelere giriş yapıp alışverişlerinizi bedavaya getirebilirsiniz. Bunun dışında birçok kategoride ve yerel firma için de aynı şeyi söyleyebiliriz. İhtiyaçlarınıza yönelik olarak dilerseniz sanal dilerseniz yerel firmalardan alışveriş yapabilirsiniz bunun için tek şart Maximum üye kuruluşundan biri olmasıdır.

Maximum üyesi firmalarına göz atıp yerel olanlardan alışveriş yaparken kasada puan kullanmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Maxipuan kullanılan alışveriş siteleri için ise öncelikle sepete ürünler eklemeli ve ödeme kısmına geçmelisiniz. İhtiyaçlarınızı sepete attıktan ve ödeme kısmına geçtikten sonra kredi kartı bilgilerinizi girin ve alt kısımda görmüş olduğunuz “banka puanı sorgula” yazan yere tıklayın. Harcamak istediğiniz miktarı belirtin. Sahip olduğunuz miktarın dilerseniz yarısını dilerseniz de hepsini kullanabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta ise, bazı firmalar sahip olduğunuz banka puanında fazla miktarda alışveriş yaptığınızda ödeme işlemini yapmayabiliyor yani hem para ödeyip hem de puan kullanmanıza izin vermeyebiliyor. Bu nedenle sahip olduğunuz miktar kadar harcama yapabilir ya da Maxi puanlarınızı kullanma işlemi için biraz daha bekleyip biriktirmeye devam edebilirsiniz.

Maximum Maxi puan Geçerli yerler?

Maxi puan kullanma işlemi için birçok kategoride var olan üye kuruluşların olduğunu belirtmiştik ve işte listeleri aşağıda yer alıyor.

MarketAkaryakıtBeyaz eşyaElektronik
MigrosAytemizArçelikApple
ŞokOpetBekoDigiTürk
KipaShellSamsungTeknosa
A101Kadoil PoaşTefalElektroWorld
Makro MarketTotalRegalCasper
MetroAlpetSiemensPenta
CarefoursaVestelGold Metro

Maxi puan kullanılan alışveriş siteleri

Maxi puan kullanma rehberimize devam ediyoruz. Maximum kredi kartınızla sanal sitelerden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız birikmiş Maxi puanlarınızı da harcayabilir bununla birlikte bu firmalardan alışveriş yaparken daha fazla kazanırsınız.

HepsiburadaN11GittiGidiyor
MorhipoZizigoBiletix
Sahibinden.comKitapyurduTrendyol
KitapsecEvmanyaHizlial.com
KliksaPttavm

Maxi puan kullanılan Giyim Firmaları

Kazandığınız Maxipuanları harcama yapacağınız bir çok giyim firması bulunmaktadır. Aşağıdaki giyim markaları ile alışveriş yapabilirsiniz.

Adidas, Altınyıldız, Adil Işık, Ayakkabı Dünyası, Barçın Spor, Batik , Beta , Deichmann , Kemal Tanca, Zara, Avva ,Damat , Hatemoğlu, Mango , Gap ,Mavi Jeans, Puma , Ramsey, Sarar, Süvari ,Vakko , Deriden , Derimod, Nike , GsStore , Collezione , DeFacto, Levis

Belirtmiş olduğumuz yerel ve sanal firmalar dışında başka bir yerde alışveriş yaparsanız hem daha az Maxi puan kazanırsınız hem de para yerine geçen puanlarınızı kullanamazsınız. Bol bol kazanıp harcamanız dileğiyle!

Maxipuan ne zamana kadar geçerli?

Biriktirilen maxipuanları kullanabileceğiniz süreler kısıtlıdır. Özel kampanyalar ve günü belirtilen kampanyalar dışında biriken puanlar genel olarak yıl sonu veya üzerinden bir yıl geçtiğinde silinir. Bu sebeple kazanılan promosyon puanlarını takip ederek silinmemesi için kullanmak gerekir.

A101, Şok ve Migros gibi marketlerde dönem dönem dönem iş bankası maximum puanlarınızı Alışverişlerinizde harcayabilirsiniz.
Trenyol gibi pazaryerlerinde puanları her zaman harcayamayabilirsiniz. Alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerini girdiğiniz zaman. "Banka puanı kullan" seçeneğini seçmelisiniz. (Dönem dönem İşbankası Trendyol ile anlaşma yapıyor dönem dönem yapmıyor. Harcama yapabilmek için iki kurumun anlaşma yapmış olması gerekir.
Alışveriş yaptığınız firma Maximum üyesi olmalıdır. işyerinde alışverişinizi yapıp ödeme için kasaya geldiğinizde harcama tutarınızın tamamını ya da bir kısmını MaxiPuan'la ödemek istediğinizi belirtin, kullanılacak MaxiPuan tutarının pos cihazına girilmesinin ardından işlem onayı için şifrenizi tuşlamanız gerekiyor.
İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir