İnstagramda Çekiliş Nasıl Yapılır? 7 Önemli detay

13 Nisan 2021
instagram çekiliş
4377
Views

İnstagramda çekiliş nasıl yapılır? Bu gibi sorular genel olarak İnstagram takipçi sayısı arttırma, marka tanıtma, ürün reklamı yapma ve daha birçok konu ve büyük hedeflerin yanıtlarını bulmak için aranılıyor.  İnstagram hesap sahibi olmak bazıları için büyük bir hedef olarak görülmese de detaylı bilgi ve sabra sahip olan kişilerin büyük miktar para kazanıp bir yandan da hayallerine kavuşmalarını sağlayabiliyor ve büyük bir hesaba sahip olmanın yöntemlerinden biri de instagram çekilişleri oluyor.

İnstagram çekiliş nasıl yapılır sorusunun yanıtını aşağıda detaylı olarak ve püf noktaları ile birlikte bulabilirsiniz ve bu detaylara dikkat ederseniz siz de İnstagram üzerinden marka sahibi olabilir, fenomen olabilir ya da diğer nedenle açtığınız hesabınız için hayalinize kavuşabilirsiniz.

Önemli bilgilendirme: İnstagramda Çekiliş Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını vermeden önce bu konuda bilgi sahibi olmayanlar için çok önemli bir bilgi vermek isteriz. T.C Yasaları gereğince çekiliş yapmak belirli düzenlemeler tabi tutulmuştur. İster küçük düzey isterseniz de büyük bir çekiliş yapın MPİ İdaresinden gerekli evrakları toplayarak izin alınması gerekmektedir. İzin almadan çekiliş düzenleyen kuruluşlar 2 yıla kadar hapis cezası ve Para cezaları ile karşı karşıya kalabilir. MPİ izinli çekiliş yapmak istiyor veya daha fazla bilgi almak istiyorsanız tıklayınız

İnstagramda Çekiliş Nasıl Yapılır?

İnstagramda Çekiliş Nasıl Yapılır?

İnstagramda hediye çekilişi yapmak isteyenler nasıl yapılır sorusuna sahip olabilirler öncelikle birkaç önemli ipucu vermek istiyoruz. Çünkü profilleri henüz tamamlanmamış ve işin çok başında olan sevgili okurlarımız direk çekiliş yapma eylemine girdiklerinden hüsrana uğrayabilirler.

 • İlk adım olarak profiliniz güvenli ve kaliteli imajı vermeli. Eğer bu hesap bir marka tanıtımı için açıldıysa işiniz biraz daha da zor ve bu nedenle de stratejik bir planlama gerekli. Markanın logosu profil fotoğrafı olmalı, içerik olarak videolar ve fotoğraflar özenle çekilmiş olmalı. İnstagram fenomeni olmak isteyenler de bir fotoğrafçı ile anlaşma yapıp fotoğraf çekimi yaptırabilir. Görselin kalite olarak değeri ilk aşamada çok önemli.
 • İkinci adım ise Profil bilgileriniz boş kalmamalı. Güzel bir söz, kişiliğiniz ya da markanız hakkında bilgiler gerekli yerlere yazılmalı.
 • Etiket konusuna çok dikkat edilip çok fazla etiket kullanmadan ve özellikle her yerde çıksın diye ilgisiz etiketler kullanılmamalı.
 • Fotoğraf ve video altına açıklama kısa da olsa yazılmalı. Özellikle ürün tanıtımı yaparken ilgi çekici başlıklar olmalı.
 • İnstagram fenomeni olmak ya da yeteneğinizi tanıtmak istiyorsanız başka bir yöne sapmadan ve kendinizden ödün vermeden yolunuzda devam etmelisiniz. Örneğin; her gün makyaj videosu atarken diğer gün yemek tarifi olmamalı.
 • İnstagram çekilişi nasıl yapılır sorusunu soran sevgili okurlarımız için belirtmek istiyoruz ki çekiliş takipçi sayısı arttırmak için çok önemli bu konu asla atlanılmamalı.

Evet bu konulara değer verip biraz da takipçi sayısı arttırdıysanız ne harika! Şimdi çekiliş yapma zamanı diyor ve çekiliş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiklerini belirtmek istiyoruz.

İnstagramda Çekiliş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnstagramda çekiliş detaylarına dikkat edilince bu konuda uzman olup nasıl yapılır diye soranlara ders bile verebilirsiniz. Her şey önce sabır ardından da dikkatli olmak ile başlıyor.

 1. Adaletli olmak elbette ilk sırada yer alıyor. Ödül vermeden vermiş gibi yapmak ya da hiç kimseye kazandıklarını göndermemek sizin ilk ve son hatanız olacaktır. Bu nedenle adil bir şekilde çekiliş yapmalısınız.
 2. Çekiliş için ödülün resmini çok kaliteli bir şekilde çekmeli ya da bir yerden kaydetmelisiniz. Ödülün ağız sulandırıcı nitelikte olması ve büyük olması bir o kadar da takipçi sayısı artması ve çekilin daha eğlenceli olması anlamına gelir.
 3. Çekiliş yaparken kurallar ağır olmamalı, bir arkadaş etiketle, profili takip et, yorum yap, gönderileri beğen dışında çok fazla istek olmamalı.
 4. Çekiliş başlangıcı ile son günü arasında büyük bir fark olmamalı.
 5. Çekiliş sonucu net bir şekilde çekiliş koşulları altında belirtilmeli ve çekilişin yapılacağı tarih de verilmeli. Canlı yayında gerçekleştirilen çekiliş sonuçları profiliniz için büyük bir etkileşime neden olabilir. Bu yüzden canlı yayın tercih edebilirsiniz.
 6. Ödülü ne kadar erken gönderirseniz bir sonraki çekiliş daha fazla kişi sayısı demek olacaktır. Ödülü alan kişiye paylaşmasını da rica edebilirsiniz.
 7. Çekiliş, ödül ve hediye gibi etiketleri yapmayı asla unutmayın.

İnsagram Çekilişinde Hile olur mu?

İnstagram çekilişi için detaylarını belirtirken bir yandan da nasıl yapılacağı konusunda fikirler sunmuş olduk. Bir içerik paylaşır gibi ödülün fotoğrafını paylaştıktan sonra altına açıklama yapmalı çekiliş koşullarını, tarihini ve ödül hakkında bilgileri yazmalısınız. Etiketleme yapıp paylaştıktan sonra yavaş yavaş gelenler olacaktır. İlk çekilişler biraz daha az sayılı olabilir bunun önemi yok siz diğerlerine odaklanıp ödülleri yavaş yavaş büyütebilirsiniz.

Çekiliş hilesi nasıl yapılır sorusunun cevabını arayan sevgili okurlarımız İnstagram çekilişlerinde hile olmaz ve umarız da bu şekilde devam eder. Hile ile uğraşmak yerine koşullarına uyup çekilişlere katılırsanız zaten bir gün bir şey elbet kazanırsınız. Büyük ya da küçük olması önemli değil, sonuç olarak kazanmış olacaksınız. Şansınız açık olsun.

İnstagramda Çekiliş Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını sitemizde vermeye çalıştık. Kurullara uygun olarak çekiliş yapmanızı önemli bildiririz. Bol bol beğeni ve like almanız temennisi ile..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir