Google Play Ödeme Yöntemi Kaldırma (Nasıl kaldırılır?)

10 Ocak 2023
google play ödeme yöntemi
2513
Views

Google play ödeme yöntemi kaldırma işlemi kayıtlı kartların silinmesi anlamına gelir. Bu şekilde telefon çocuğunuzun ya da başka birinin eline geçtiğinde herhangi bir sorun ile karşılaşma korkunuz olmaz. Kayıtlı kartlarınız ya da bilgilerinize ulaşılmaz.

Google play ödeme yöntemi kaldırma

Google Play’in hevesli bir kullanıcısıysanız, yanlışlıkla artık istemediğiniz bir ödeme yöntemi oluşturmuş olabilirsiniz. Son kullanma tarihini ve güvenlik kodunu değiştirmek de dahil olmak üzere bir ödeme yöntemini kaldırmanın birçok yolu vardır.

Yeni bir ödeme yöntemi ekleyerek Google play ödeme yöntemi kaldırma

Google Play’den bir uygulama yüklediğinizde, ödeme yönteminizi isteyebilir. Böyle bir durumda, yöntemi Google Play hesabınızdan kaldırabilirsiniz. İster telefonunuzda ister PC’nizde olun, işlem oldukça basittir.

  • Öncelikle, Google hesabınızda oturum açın. Bunu Google ana sayfasından yapabilirsiniz. Ardından, Ödemeler ve Abonelikler sayfasına gidin. Orada, ödeme yöntemlerinizin listesiyle birlikte bir Profil simgesi göreceksiniz. Oradan, bir yöntemi kaldırmak için üç noktalı menüye tıklayın.
  • Play mağazasında, Ödeme Yöntemleri adlı bir bölüm bulacaksınız. Bir yöntem seçtikten sonra bir Google Ödeme Merkezine yönlendirileceksiniz. Bu sayfa, bir ödeme yöntemini kaldırmanıza, fatura adresini değiştirmenize ve hatta kredi kartınızın son kullanma tarihini güncellemenize olanak tanır.
  • Ayrıca Play Store’da abonelikler için bir Yedek Ödeme Yöntemi de vardır. Bu özelliği kullanmak, Google API’lerinin ve bulut hizmetlerinin çalışmaya devam etmesini sağlar. Ülkenize bağlı olarak, ödeme yöntemleri değişiklik gösterecektir.

Bir ödeme yöntemini kaldırmanın yanı sıra abonelikleriniz için ödeme yöntemini de değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için önce bir aile grubunu kaldırmanız gerekir. Ödeme yöntemleriniz artık aile grubunuzla ilişkilendirilmeyecek.

Bir ödeme yöntemini kaldırmak, hem bilgisayarınız hem de mobil cihazınız için aynıdır. Ancak, bir PC’niz varsa, işlemin daha hızlı olduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde, kredi kartı bilgilerinizi Chrome’a ​​kaydettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

Yedek ödeme yöntemi ile Google play ödeme yöntemi kaldırma

Uygulama ve oyun satın almak için Google Play’i kullanmak, en sevdiğiniz içeriği almanın kolay bir yoludur. Ancak kartınızın kullanım süresi doluyorsa veya kredi kartı değiştirmeniz gerekiyorsa ödeme yöntemini kaldırmanız gerekebilir. İşte bunu yapmanıza yardımcı olacak bazı adımlar.

  • Öncelikle Google Play’e giriş yapın. Bir mobil cihaz kullanıyorsanız, Ödeme yöntemleri’ni seçmek için hamburger menüsünü kullanın. Ardından Düzenle’ye dokunun. Ayrıca Yönetici Konsolunuza gidebilir ve Yedekleme seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu, yedek bir ödeme yöntemi oluşturacaktır.
  • İşlem basit. Yedek ödeme yöntemini seçtikten sonra, birincil veya birincil olmayan ödeme yöntemini seçmenize izin veren bir açılır menü göreceksiniz. Bir ödeme yöntemini kaldırmak için Kaldır’a tıklayın.
  • Bundan sonra, ekrandaki talimatları izleyin. Ayrıca, ödeme yöntemini kaldırdığınızı onaylamanız gerekir. Tamamlandığında, ödeme yöntemi Google hesabınızdan kaldırılacaktır.

Google Play, abonelikler için yedek ödemeler sunar. Birincil ödeme yöntemi başarısız olduğunda, işlemi tamamlamak için yedek yönteminiz kullanılacaktır. Ancak, yedek ödeme yönteminiz geçerli değilse bunun için ücretlendirilirsiniz.

Yedek bir ödeme yöntemine sahip olmak, aboneliklerinizin bozulmadan kalmasını ve Google API’leri ile bulut hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar. Alternatif olarak, yedek ödeme yöntemini istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Ancak, abonenize ödeme yöntemini yedeklemesi için izin verdiğinizden emin olmalısınız. Hüküm ve koşulları güncelleyerek veya açıkça izin vermelerini isteyerek, değişikliklerden memnun olduklarından emin olabilirsiniz.

Google Play’e yeni bir yedek ödeme yöntemi eklemek hızlı ve kolaydır. Masaüstünüzden veya telefonunuzdan yapabilirsiniz. Ayrıca, bir ödeme yöntemini Google uygulamasının PC sürümünden kaldırmak, mobil uygulamadan kaldırmaktan çok daha kolaydır.

İster bir ödeme yöntemini kaldırıyor ister yeni bir ödeme yöntemi ekliyor olun, tüm aboneliklerin bir ödeme yöntemi gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Aboneliğinizin ödeme yöntemini yedeklemek, yenileme işlemi sırasında kesintileri önlemek için yararlı bir yoldur.

Google Cloud

Benzer şekilde, bir ödeme yöntemini Google Cloud’dan da silebilirsiniz. Bunu yapabilmek için Google Cloud hesabınızda oturum açmanız gerekir. Bir Workspace yöneticisiyseniz Google ödeme merkezinize de erişmeniz gerekir.

Son olarak, bir ödeme yöntemini Google Ads hesabınızdan da kaldırabilirsiniz. İster bir masaüstü kullanıcısı olun ister bir Android kullanıcısı olun, Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Bir Google Play ödeme yöntemini silmek, PC kullanıcıları için Android kullanıcılarına göre daha kolaydır. Masaüstünde, ödeme yöntemi adının altındaki Kaldır’ı tıklayarak kredi kartınızı kaldırabilirsiniz. Ancak, yedekleme seçeneğiniz yoksa yeni bir tane eklemeniz gerekebilir.

İptal edilmiş olsa bile bir kredi kartını Google hesabınızdan çıkarmak kolaydır. Yönteminiz ne olursa olsun, kullanmaya devam edebilmeniz için kartınızı güncel tutmanız önemlidir.

Son kullanma tarihini ve güvenlik kodunu değiştirme

Oturumu kapatıp açmadan Google Play Store hesabınızdaki bir son kullanma tarihini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Oraya ulaşmak için, Mac kullanıcısıysanız çocuk oyuncağı olan App Store’a gitmeniz yeterli. Google ve Apple hesaplarınızı senkronize etmeyi de düşünebilirsiniz. Düşündüğünden çok daha kolay. Sadece doğru şifreye sahip olduğunuzdan emin olun. Ne de olsa, bir aceminin kredi kartı numaranızı uçurmasını istemezsiniz.

App Store’a ek olarak, Google Play masaüstü uygulamasında da şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Bu, özellikle en yeni aygıtlarla oynamayı seven biriyseniz geçerlidir. Masaüstü uygulaması da bunu yapmanın en güvenli yolu olabilir. Kredi kartı bilgileriniz bir Google Drive klasöründeyse hızlı bir takas yapmak isteyebilirsiniz.

kaynak: https://howcanpay.com/

İçerik Kategorisi
Kampanya Blog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir